Egzekucja skarbowa

Jak się uwolnić od zaległych podatków? Jak się uwolnić od zaległości ZUS? Czy czekać na przedawnienie skarbowe?

Oddłużanie od długów podatkowych

 

umorzenie ZUSZadłużenie w ZUS i zaległości skarbowe często doprowadzają do bankructw i licytacji nieruchomości. Wiele osób nie jest wstanie spłacić zadłużenia ZUS lub zaległych podatków. Już same odsetki ustawowe, które nalicza komornik skarbowy mogą zrujnować nie jedno gospodarstwo domowe. Wiele osób liczy na przedawnienie, nie będąc świadom, że urzędy skarbowe czekają z kontrolą do ostatniej chwili aby na rzecz skarbu państwa naliczyć maksymalną kwotę odsetek. Jakie są sposoby na uwolnienie się od poborcy skarbowego? 

 

W sytuacji gdy nasze długi przewyższają nasze możliwości finansowe i posiadany majątek wystarczy ogłosić upadłość konsumencką. Opłata za rozpoznanie wniosku o upadłość konsumencka to koszt 30zł. Ale czym jest upadłość konsumencka i czy upadłość umarza długi skarbowe?

 

Zgodnie z Ustawą prawo upadłościowe art. 491 z indeksem 21 ust. 2 (od 1 lipca 2021 r. zostaje zmieniony) zaległości podatkowe oraz względem ZUS mogą zostać umorzone w skutek upadłości konsumenckiej. Nawet jeśli do zaległości doszło w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę fizyczną, która zamknęła swoją działalność przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką.

 

Dla wielu osób upadłość konsumencka okazałą się skutecznym ratunkiem przed komornikiem i windykacją. Jeśli potrzebujesz porady prawnej na tema upadłości konsumenckiej skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników: https://oddluzanieonline.pl/porady-prawne-przez-telefon/ Od wielu lat specjalizujemy się w upadłości konsumenckiej, a nasi adwokaci mogą poprowadzić Waszą sprawę od A do Z lub możecie skorzystać z naszego formularzu i zamówić wniosek o upadłość konsumencką: https://oddluzanieonline.pl/wniosek-o-upadlosc-konsumencka/

 

Oczywiście można też składać wniosek do Urzędu Skarbowego o umorzenie podatków lub  do ZUS o umorzenie składek ZUS. Z dotychczasowej praktyki jasno wynika że organy podatkowe nie chcą nawet rozkładać zaległości na raty, a co dopiero wydawać decyzji o umorzeniu. Niestety organy podatkowe mają dostęp do baz naszych transakcji, również sprzedaży ruchomości i mogą się powołać np. na skargę pauliańską. Proszę też pamiętać, że w przypadku zaległości do przedawnienia możliwości egzekucji nie dojdzie, jeśli organ powołany do egzekucji w terminie będzie wszczynał kolejne postępowania.

 

Jak skorzystaj z napisania wniosku o upadłość

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
może zainteresuje cię także...
umorzenie podatków

Egzekucja skarbowa

Jak się uwolnić od zaległych podatków? Jak się uwolnić od zaległości ZUS? Czy czekać na przedawnienie skarbowe? Oddłużanie od długów podatkowych   Zadłużenie w ZUS

Czytaj wiecej »